Wiadomości szkolne 12/19/2018

19 Gru

1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
  2. Riverview Body Shop – Frank (630) 696-7410
  4. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
  5. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
  9. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
  10. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

WSPOMNIENIA Z UROCZYSTOŚCI 10-CIO LECIA ISTNIENIA NASZEJ SZKOŁY

ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI 10-CI LECIA

WSPOMNIENIA Z UROCZYSTOŚCI MIKOŁAJEK

W sobotę, 8-go grudnia w Alive Center w godzinach 5:00-7:00 wieczorem odbyły się nasze coroczne Mikołajki. O godzinie 7:30 odwiedził nas Mikołaj, który rozdawał obecnym dzieciom paczki.

ZDJĘCIA Z MIKOŁAJEK

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW

14 grudnia w bardzo miłej i uroczystej atmosferze odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Uczniowie wraz z wychowawczynią  klasy Agnieszką Bogdan przygotowali program artystyczny. W dniu ślubowania uczniowie odświętnie ubrani zaprezentowali licznie zebranym gościom piosenki i wiersze, których nauczyli się na uroczystość pasowania oraz zaprezentowali swą wiedzę na temat Polski i szkoły.

Uczniowie dumnie ślubowali: „Ślubuję uczyć się pilnie i być dobrym kolegą i koleżanką, dbać o dobre imię naszej szkoły, dawać powody do dumy swoim nauczycielom i rodzicom, jak najczęściej mówić po Polsku.”

Po tym podniosłym akcie nastąpiło pasowanie na ucznia,  którego dokonała Pani Dyrektor Barbara Pańczyk. Na tę pamiątkę każdy z uczniów został dotknięty ołówkiem w ramię. Uroczystość ta, to ogromne przeżycie dla uczniów, rodziców i nauczyciela. Wszyscy pragną aby uroczystość była piękna i na długo zapadła w pamięci i dlatego oprócz wspaniałego występu uczniów klasa zerowa wykonała śliczne laurki i wręczyła je uczniom, Pani Dyrektor zafundowała słodycze a wychowawczyni klasy przygotowała smaczny poczęstunek i wręczyła dyplomy dla każdego ucznia.

ZDJĘCIA Z PASOWANIA

OSTATNIE ZAJĘCIA PRZED PRZERWĄ ŚWIĄTECZNĄ

W najbliższy piątek 21-go grudnia odbędą się ostatnie zajęcia przed Świętami Bożonarodzeniowymi. Tego dnia odbędą się normalne lekcje.

Trójki klasowe – we współpracy z rodzicami i wychowawcą – mogą przygotować świąteczny poczęstunek dla swoich dzieci, który podany będzie w czasie przerwy na posiłek.

W tym dniu będziemy również gościć w naszej szkole Świętego Mikołaja, który przygotował dla naszych uczniów paczki ze słodyczami, ufundowane przez naszego sponsora, sklep Garden Fresh Market. Dziękujemy!!!

JASEŁKA PRZESUNIĘTE NA STYCZEŃ

Jasełka przesunięte zostały z 21-go grudnia na piątek 18-go stycznia. Tego dnia obchodzić również będziemy w naszej szkole uroczystość Dnia Babci i Dziadka.

KALENDARZ NA STYCZEŃ

4 – przerwa świąteczna – nie ma zajęć szkolnych
11 – normalne zajęcia w szkole – wywiadówki dla rodziców
18 – normalne zajęcia w szkole – Jasełka oraz obchody Dnia Babci i Dziadka
25 – normalne zajęcia w szkole

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Niech nadchodzące święta będą dla Was wszystkich wspaniałym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień życia codziennego. Życzymy, aby każda chwila upłynęła w spokoju i radości, wśród rodziny, przyjaciół i wszystkich bliskich sercu osób.

Nowy Rok 2019 niech będzie czasem, w którym spełnią się życzenia wypełnione przy wigilijnym stole i najskrytsze marzenia noszone w głębi serca.