Wiadomości szkolne 3/25/2019

25 Mar

1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
  3. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
  4. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
  5. Riverview Body Shop – Frank (630) 696-7410
  6. Dr. Beata Dederowski DDS – Lemont Dental Clinic
  8. JG Atelier – Flower Design (773) 289-8514
  9. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
  10. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
  13. Dr. Monika Tyszkowski DDS – Smiles Of Lombard

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

KALENDARZ NA NAJBLIŻSZE TYGODNIE

29 – nie ma zajęć szkolnych

KWIECIEŃ

5 – normalne zajęcia w szkole
12 – nie ma zajęć szkolnych
19 – Wielki Piątek – nie ma zajęć szkolnych
26 – nie ma zajęć szkolnych

OPŁATY ZA SZKOŁĘ I DYŻURY

Prosimy o spłaty w terminie:

Szkoła nasza utrzymuje się jedynie z opłat za szkołę. Nie mamy dotacji ze stanu czy ambasady. Nie mamy więc dodatkowych źródeł. Jeśli Państwo nie płacicie w terminie, szkoła nie ma pieniędzy na opłatę za wynajem budynku ani wypłatę dla nauczycieli. Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji ekonomicznej, dlatego nie podnosimy czesnego i dajemy tym rodzinom, które nie są w stanie uiścić opłaty w terminie do końca roku kalendarzowego, możliwość rozłożenia należnej opłaty na raty.

Niestety z uwagi na to, że mnóstwo rodzin zalega jeszcze z opłatami, zmuszeni jesteśmy wprowadzić dodatkową opłatę DLA ZALEGAJĄCYCH RODZIN w wysokości $20 od każdego dziecka za każdy rozpoczęty miesiąc począwszy od stycznia. Wszelkie uwagi i pytania w tej sprawie prosimy kierować do dyrekcji.

$40 – dyżur:

Każda rodzina rejestrująca dziecko do naszej szkoły ma obowiązek odpracowania dyżuru szkolnego raz w roku. Dyżur jest konieczny ze względu na bezpieczeństwo naszych uczniów. Rodziny, które nie odpracują dyżuru szkolnego będą miały podwyższoną opłatę czesnego za szkołę ‚tuition’ w następnym roku szkolnym o $40.00 od rodziny.
W szkole dostępna jest lista dyżurów. Zachęcamy do wybrania sobie wygodnego terminu i zgłoszenia się na dyżur. Lista dyżurnych uaktualniana będzie w dziale „Dyżury”.

DZIECI WYCHOWYWANE PRZEZ EKRAN

Poczekalnia u lekarza. Dwulatek nieruchomo wgapiony w ekran, od 40 minut ogląda dwóch nastolatków, którzy rozpakowują jajka niespodzianki.

Restauracja. Rodzice, wraz ze znajomymi, pogrążeni w wesołej rozmowie. Obok trójka dzieci, w różnym wieku, przyklejona do agresywnej kreskówki, puszczonej na tablecie.

Samochód. Na tylnym siedzeniu dziesięciolatek i ośmiolatka, pogrążeni w świecie gier. Z słuchawkami na uszach, żeby za bardzo nie przeszkadzać.

Zakupy. W koszyku, oprócz chleba i mleka, roczne dziecko z telefonem w ręce.

Dom. Cała rodzina je kolację przed telewizorem.

Telefon. Obok poczty, prognozy i wiadomości, trzydzieści aplikacji z grami dla dzieci.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ