RSS

Wiadomości szkolne 5/27/2019

27 Maj

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:

 1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
 2. JG Atelier – Flower Design (773) 289-8514
 3. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
 4. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
 5. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 6. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 7. Dr. Monika Tyszkowski DDS – Smiles Of Lombard
 8. Prywatny sponsor – Monika i Andrzej Ślązak
 9. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 10. Riverview Body Shop – Frank (630) 696-7410 
 11. Dr. Beata Dederowski DDS – Lemont Dental Clinic
 12. Math Kangaroo

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

31-GO MAJA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO – NORMALNE ZAJĘCIA

GRATULACJE DLA NASZEJ UBIEGŁOROCZNEJ ABSOLWENTKI

Karolina Kądziołka ukończyła Oswego East High School z najwyższym wyróżnieniem. Znalazła się wśród 10% najlepszych uczniów:

 • Class of 2019 top 10%
 • Illinois State Scholar
 • Summa Cum Laude (with highest honors)

Życzymy jej dalszych sukcesów w drodze do sukcesu.

NASI UCZNIOWIE PRZYSTĄPILI DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

POGODA DOPISAŁA – PIKNIK BYŁ BARDZO UDANY

Tradycją naszej szkoły stała się cykliczna impreza, organizowana w formie pikniku rodzinnego, dla całej społeczności szkolnej i rodziców naszych uczniów. Pogoda, pomimo nieprzychylnych prognoz, udała się bardzo. Frekwencja również dopisała. Jedzenie było wyśmienite: kiełbaski i parówki osmolone w ognisku, ulubiony deser naszych uczniów: roztopione marshmallow z czekoladą i herbatnikiem oraz wiele innych. Był nawet domowy bigos.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tej imprezy oraz przyczynili się do jej umilenia i udoskonalenia. Szczególne podziękowania należą się naszemu sponsorowi Garden Fresh Market za ufundowanie jedzenia oraz państwu Knaga za wodę do picia. Dziękujemy serdecznie pani Agnieszce Kamińskiej za przepiękne malunki na twarzach naszych dzieci. Dzieciaki cierpliwie ustawiały się w kolejce by wyjść z niej z barwnymi motylami na buziach, groźnymi piratami czy też maskami w stylu Spidermana. To była prawdziwa frajda dla dzieci! 

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z PIKNIKU

Chciało by się powiedzieć, że częściej chcielibyśmy uczestniczyć w takich imprezach przy naszej szkole. Pozostał lekki niedosyt, ale czekamy z niecierpliwością na następne wydarzenia. Do następnego!

ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Prosimy o wypełnianie rejestracji na rok 2019/2020. Formularz rejestracyjny znajduje się tutaj. Prosimy o zapoznanie się z nowymi warunkami rejestracji, które zamieściliśmy na stronie z formularzem.

SPRZEDAŻ PODRĘCZNIKÓW

Najnowsza wiadomość w sprawie sprzedaży podręczników: pozostajemy przy starych podręcznikach. Rodzice, którzy zapisali już swoje dzieci mogą zamówić podręczniki. Ci rodzice, którzy zamówili podręczniki w miniony piątek, będą mogli je odebrać już w ostatnim dniu szkoły, 31-go maja (dzieci otrzymają je w klasach). Pozostali rodzice proszeni są o zamówienie podręczników w najbliższy piątek – dzieci otrzymają podręczniki w pierwszym dniu szkoły. Prosimy wydrukować odpowiednią formę na podręczniki i wypełnioną formę przynieść z opłatą w najbliższy piątek do szkoły.

FORMA PODRĘCZNIKOWA DO PRZEDSZKOLA P-4

FORMA PODRĘCZNIKOWA DO ZERÓWKI

FORMA PODRĘCZNIKOWA DO KLASY 1

FORMA PODRĘCZNIKOWA DO KLASY 2

FORMA PODRĘCZNIKOWA DO KLASY 3

FORMA PODRĘCZNIKOWA DO KLASY 4

FORMA PODRĘCZNIKOWA DO KLASY 5

FORMA PODRĘCZNIKOWA DO KLASY 6

FORMA PODRĘCZNIKOWA DO KLASY 7

FORMA PODRĘCZNIKOWA DO KLASY 8

FORMA PODRĘCZNIKOWA DO KLASY 9

FORMA PODRĘCZNIKOWA DO KLASY 10

FORMA PODRĘCZNIKOWA DO KLASY 11

Sukces polskiej grupy z Gliwic – Odyseja Gliwice – Michigan State University East Lansing, Michigan May 22 – May 25, 2019

he Odyssey Team of FILOMATA Primary School from Gliwice first qualified to the representation of Poland for the Odyssey of the Mind World Finals and then… has become 1st runner-up in the technical discipline! They have won 2nd place bitten only by the team from China. 
The Odyssey of the Mind competition consists of 5 different disciplines that are called “long term problems”. One of those problems is technical and requires designing and building vehicles and equipments helping the team to realize tasks specified for the problem. This should be presented in a form of a short, not longer than 8 minutes, performance with dialogs, scenario, songs, costumes, props and scenography also created by the team. 
Apart from the “long-term problem” each team must also pass “spontaneous” short-term problem where they are given a task-surprise to solve immediately. The more unique solution is the better. This activity should present how creative the participants are when solving quick tasks as well as their teamwork and out-of-the-box thinking capabilities. 
Before qualifying for the World Finals each team must first pass regional and then national eliminations. At each level the scheme is the same: long-term problem and spontaneous. 
Our FILOMATA team this year passed successfully both levels to finally win 2nd place in the World Finals. In their discipline and age division Chinese teams won all other medals. FILOMATA was the only Polish team that end-up with the cup in the technical problem – this year called “Omer to the rescue, again”.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 27 Maj, 2019 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: