Wiadomości szkolne 9/16 2019

16 Wrz

WCIĄŻ POSZUKUJEMY NAUCZYCIELKI DO PRZEDSZKOLA

Jak już pisaliśmy wcześniej, konieczny jest podział grupy przedszkolnej na dwa oddziały: przedszkole 3-latków i przedszkole 4-latków. Jesteśmy pewni, że wspólnymi siłami zapewnimy naszym maluchom odpowiednią opiekę.

SPOTKAJ SIĘ Z NAUCZYCIELEM SWOJEGO DZIECKA

Zapraszamy wszystkich rodziców za spotkanie z wychowawcami i nauczycielami już w piątek 20-go września.

Społeczność szkolną tworzą trzy grupy osób – uczniowie, nauczyciele, rodzice, grupy te są współzależne od siebie. Podstawową formą współpracy szkoły z domem rodzinnym jest dobry przepływ informacji na drodze rodzic-nauczyciel. Bezpośredni kontakt pozwoli na wzajemne poznanie się i zrozumienie potrzeb, oczekiwań i problemów wobec siebie nawzajem. Żadna inna metoda nie zastąpi stałego kontaktu i rozmów.

Dlatego zapraszamy gorąco wszystkich rodziców do rozpoczęcia tej jakże niezmiernie ważnej współpracy już teraz, od samego początku roku. Liczymy na wzorową frekwencję.

GRAFIK ZEBRAŃ ORIENTACYJNYCH Z NAUCZYCIELAMI – 20-go WRZEŚNIA

PIKNIK SZKOLNY JUŻ W NIEDZIELĘ 29-go WRZEŚNIA

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, babcie, dziadków na jesienny szkolny piknik / ognisko:

• w niedziele 29 września
  • Seger Park w Naperville
  • od godziny 3:00 PM do 8:00 PM
  • Więcej informacji podamy wkrótce.

REJESTRACJA

Drodzy rodzice. Przypominamy, że:

• Aby dziecko mogło być na liście uczniów, konieczne jest wypełnienie formularza rejestracyjnego i uiszczenie opłaty rejestracyjnej.
  • Termin opłaty rejestracyjnej w wysokości $100 od dziecka minął pierwszego dnia szkoły (9/6/2019) – są jeszcze rodziny, które nie uiściły opłaty rejestracyjnej, a przyprowadzają dzieci na lekcje.
  • Termin uiszczenia całości opłaty za szkołę mija 30-go listopada – rodziny, które nie wywiążą się z tego obowiązku będą miały doliczone $20 od każdego dziecka za każdy rozpoczęty miesiąc począwszy od 1-go grudnia.

DYŻURY

Prosimy o zgłaszanie się na dyżur szkolny.

• Każda rodzina ma obowiązek odpracowania jednego dyżuru w ciągu roku szkolnego.
  • Opłata za nieodpracowany dyżur wynosi $40 od rodziny.
  • Aby dyżur został uznany, w dniu dyżuru należy zgłosić siebie do dyrekcji.
  • Rodzice dzieci uczęszczających tylko na religię nie są zwolnieni z obowiązku dyżuru.

PREZENTACJA FILMU O PIŁSUDSKIM

Mam przyjemność poinformować Państwa, że już wkrótce będzie wyświetlany kolejny film historyczny: „Piłsudski”. W związku z tym odbędzie się specjalny seans dla szkół polonijnych w sobotę 28 września o godzinie 10:00 rano, w Pickwick Theatre w Park Ridge. Bilety dla uczniów (od 12 lat!) są w cenie $15, wychowawcy (1 na 10 dzieci) wchodzą za darmo.

1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
  2. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
  3. JG Atelier – Flower Design (773) 289-8514