Wiadomości szkolne 10/9/2019

09 Paźdź

WCIĄŻ POSZUKUJEMY NAUCZYCIELKI DO PRZEDSZKOLA

ZEBRANIE INFORMACYJNE PANI DYREKTOR Z RODZICAMI – ZAPRASZAMY

W najbliższy piątek na ostatniej lekcji (7:45-8:30 PM) w kafeterii. Zapraszamy do dyskusji. Prosimy o uwagi i sugestie. Odpowiemy na pytania.

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Polskie Święto Oświaty i Szkolnictwa Wyższego obchodzone zwykle 14-go października w naszej szkole uczczone zostanie w najbliższy piątek 11-go października.

Będzie można w szkole nabyć kwiaty dla nauczycieli. Zapraszamy.

PIKNIK SZKOLNY / OGNISKO – ZAMAWIAMY TYM RAZEM POGODĘ

Zapraszamy na szkolny piknik/ognisko:

• KIEDY? – niedziela 27-go października – 3 PM – 8 PM
  • GDZIE? – Seger Park Naperville
  • SPONSOR IMPREZY – sklep Garden Fresh Market – ufunduje: chleb, ogórki kiszone, wodę, kiełbasę oraz słodycze
  • DYREKCJA – przygotuje bigos
  • NOWA ATRAKCJA – Piñata – ufundowana przez jedną z mam
  • ATRAKCJA MALOWANIA TWARZY – w wykonaniu jednej z naszych mam
  • GRY I ZABAWY – przygotowane przez panie wychowawczynie
  • znajomi oraz cale rodziny mile widziane – wszystkich gorąco zapraszamy
  • chętni proszeni są o przyniesienie własnych wypieków – serdecznie dziękujemy
  • co może być potrzebne? co może się przydać? – krzesełka turystyczne/kempingowe, kije/widełki do pieczenie kiełbasy/marshmallow, coś dodatkowego do przekąszenia, odpowiednie do pogody nakrycie (najlepsza tzw. „cebulka”)

DĘBOWA ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI

Dębowa Aleja Niepodległości na trwałe zapisała się w kronice inicjatyw Zrzeszenia Nauczycieli Polskich. W ubiegłym roku w jesieni szkoła nasza przyłączyła się do akcji sadzenia drzew dębowych upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę. Świętej pamięci pani Alina Polak osobiście reprezentowała naszą szkołę i zasadziła nasze drzewko dębowe.

29-go września bieżącego roku odbyła się uroczystość odsłonięcia Tablicy Fundatorów Dębowej Alei Niepodległości. Poniżej kilka zdjęć z tej uroczystości.

ASY Z SZÓSTEJ KLASY – LEKCJA GEOGRAFII – TWORZYMY MAPĘ HIPSOMETRYCZNĄ

Nasze „Asy” z szóstej klasy z zapałem wciągnęli się w wir twórczy. Mapa hipsometryczna to mapa warstwo-barwna, na której przy pomocy poziomic i barw między nimi zawartych jest odwzorowane ukształtowanie powierzchni lądu. Uczniowie nasi, tworząc swoje mapki hipsometryczne Polski odkrywali układ nizin, wyżyn i gór w kraju ich przodków.

Poniżej kilka wybranych prac.

MIKOŁAJKI

Zbliża się nasza coroczna uroczystość Mikołajek, które organizuje Klub Polski w Naperville Polish Friends of Naperville. Wiecej informacji w ulotce poniżej.

Polish & Slavic Federal Credit Union – informacja

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Nasza Unia to więcej niż bank. Oddział w Glendale Heights z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 ma dla Państwa przygotowaną specjalną ofertę.Studenci, którzy ukończyli 16-sty rok życia i założą konto czekowe w PSFCU otrzymają bonus w postaci certyfikatu pieniężnego na założone konto, oferta obowiązuje tylko w Oddziale Glendale Heights i jest ważna do końca października 2019.
Aby otworzyć konto wymagane są:

• ważny dokument tożsamości ze zdjęciem (np. Paszport lub DL)
  • Social Security Number
  • minimum depozyt $10
  • obecność rodzica jako współwłaściciela konta.

Posiadanie konta upoważnia studentów do aplikowania o stypendium naukowe, kartę debetową,  kartę kredytową oraz inne produkty. Z powyższej oferty mogą również skorzystać Rodzice, wystarczy że powołają się na Państwa Szkołę. Oprócz kont posiadamy w  swojej ofercie produkty takie jak: karty kredytowe, atrakcyjnie oprocentowane pożyczki na domy i samochody, lokaty terminowe, konta minor oraz wiele innych produktów i usług dostosowanych do Państwa potrzeb.
Nasz adres to: 544 E North AveGlendale Heights, IL 60139 tel: 630-534-6388.

W razie jakichkolwiek pytań jestem do Państwa dyspozycji.

Z poważaniem,
Aleksandra Bieniek Kuwik, Branch Manager

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
  2. JG Atelier – Flower Design (773) 289-8514
  5. Dr. Monika Tyszkowski DDS – Smiles Of Lombard