RSS

Wiadomości szkolne 11/6/2017

06 List

WSPOMNIENIA Z PIKNIKU SZKOLNEGO 27-go października

ZDJĘCIA PRZESŁANE PRZEZ PANA MARCINA N

ZDJĘCIA PRZESŁANE OD PANI BOGUMIŁY M

Ś.P. EDWARD KRUPA 1921-2019

Konsulat Generalny RP w Chicago z głębokim żalem i smutkiem przyjął wiadomość o śmierci w dniu 18 października 2019 r. w Naperville koło Chicago w wieku 97 lat Edwarda Krupy weterana II wojny światowej, sybiraka i żołnierza II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andresa, zasłużonego w działalności społecznej i polonijnej.

Uroczystości pogrzebowe Edwarda Krupy odbędą się w sobotę 26 października 2019 r. o godz. 11.00 w kościele pw. Świętych Piotra i Pawła w Naperville, 36 N Ellsworth St, Naperville, IL 60540

Zmarły urodził się w m. Sołonka w powiecie rzeszowskim dnia 9 listopada 1921 r. W okresie międzywojennym wraz z rodzicami przeniósł się na Kresy. Po wybuchu II wojny światowej w lutym 1940 r. został zesłany z rodziną na Syberię. W 1941 roku wstąpił do Polskich Sił Zbrojnych, utworzonych na terenie ZSRR. Z Armią Andersa przeszedł cały szlak bojowy, walcząc pod Monte Cassino oraz wyzwalając Bolonię. Po wyemigrowaniu do Stanów Zjednoczonych Edward Krupa działał społecznie w środowisku polonijnym, w tym w Stowarzyszeniu Polskich Kombatantów w USA pełniąc m.in. funkcję wiceprezesa Koła SPK nr 15 w Chicago.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

Cześć Jego pamięci!

Edward Krupa, age 97 of Naperville, died on October 18, 2019 at his home in Naperville. He was born November 9, 1921 in Solonka, Poland. Edward was a Army veteran of W.W. II.

He is survived by his children, Frank (Doris) Krupa and Julia Krupa; grandchildren Alex and Marissa Krupa and Anthony Sullivan (Christine Sullivan), great grandchildren Brody and Taygan Sullivan, a daughter-in-law Eileen Krupa; siblings Janina Wroblewska, Filomena (Kazimierz) Palimaka, Marysia (Kazimierz) Swica and Alfons (Helena) Krupa; sister-in-laws Christine Langford and Marysia Krupa and brother in law Michael Hope. He was preceded in death by his wife Margaret, son Mark Krupa, siblings Genowefa Krupa, Cecylia Hope, Antoni Krupa, Reverend Sylvester Krupa and his parents, Izydor and Weronika Krupa and his in-laws George and Ruby Wigmore and numerous nieces, nephews and cousins.

A service will be held Saturday, October 26, 2019, 10:30 a.m. at the Beidelman-Kunsch Funeral Homes and Crematory, 516 S. Washington St. Naperville to SS. Peter & Paul Church, 36 N. Ellsworth St., Naperville for a 11:00 a.m. Mass of Christian Burial. Interment SS. Peter & Paul Cemetery. A visitation will be held on Friday, October 25, 2019 from 3:00 p.m – 9:00 p.m. and Saturday from 9:00 a.m. until the time of service at the funeral home. The family is requesting in lieu of flowers please donate to a local Veterans group of your choice, or the American Cancer Society.

Piotr Semeniuk – Wicekonsul – Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago

ZDJĘCIA Z POGRZEBU

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW

W piątek 15-go listopada odbędzie się w naszej szkole pasowanie Pierwszoklasistów na uczniów. Tego dnia odbędzie się również sesja zdjęciowa:

 • indywidualne zdjęcia do dyplomów pierwszoklasistów
 • grupowe zdjęcia wszystkich klas – do nabycia za drobną opłatą u fotografa szkolnego Pawła Noconia – Photomadox 

MIKOŁAJKI

Zbliża się nasza coroczna uroczystość Mikołajek, które organizuje Klub Polski w Naperville Polish Friends of Naperville.

 • Kiedy? – w sobotę 7-go grudnia od 5:00 PM do 8:00 PM
 • Gdzie? – w Alive Center 500 West 5th Ave Napreville
 • Bilety – (dorośli: $10, dzieci/młodzież 3-14 lat: $5) w sprzedaży w szkole polskiej podczas zajęć piątkowych w Garden Fresh Market – możliwość nabycia biletów przy drzwiach po wyższej stawce (odpowiednio $12 i $7)
 • każda rodzina proszona jest o przyniesienie półmiska z daniem świątecznym do poczęstowania innych
 • prosimy również o przyniesienie zapakowanego prezentu dla swojego dziecka nie przekraczającego wartości $20
 • więcej szczegółów w Ulotce w Języku Polskim lub w English Flyer

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:

 1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
 2. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 3. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 4. Dr. Monika Tyszkowski DDS – Smiles Of Lombard
 5. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 6. Math Kangaroo
 7. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
 8. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
 9. JG Atelier – Flower Design (773) 289-8514
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 6 listopada, 2019 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: