Wiadomości szkolne 11/13/2019

13 List

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW

W najbliższy piątek 15-go listopada odbędzie się w naszej szkole pasowanie Pierwszoklasistów na uczniów. Tego dnia odbędzie się również sesja zdjęciowa:

• indywidualne zdjęcia do dyplomów pierwszoklasistów
  • grupowe zdjęcia wszystkich klas – do nabycia za drobną opłatą u fotografa szkolnego Pawła Noconia – Photomadox

MIKOŁAJKI

Zbliża się nasza coroczna uroczystość Mikołajek, które organizuje Klub Polski w Naperville Polish Friends of Naperville.

• Kiedy? – w sobotę 7-go grudnia od 5:00 PM do 8:00 PM
  • Gdzie? – w Alive Center 500 West 5th Ave Napreville
  • Bilety – (dorośli: $10, dzieci/młodzież 3-14 lat: $5) w sprzedaży w szkole polskiej podczas zajęć piątkowych w Garden Fresh Market – możliwość nabycia biletów przy drzwiach po wyższej stawce (odpowiednio $12 i $7)
  • każda rodzina proszona jest o przyniesienie półmiska z daniem świątecznym do poczęstowania innych – UWAGA KONKURS Z NAGRODAMI !!! – PONIŻEJ INFORMACJA DOTYCZĄCA KONKURSU
  • prosimy również o przyniesienie zapakowanego prezentu dla swojego dziecka nie przekraczającego wartości $20
  • więcej szczegółów w Ulotce w Języku Polskim lub w English Flyer

KONKURS Z NAGRODAMI PODCZAS MIKOŁAJEK

• za najlepszą / najsmaczniejszą przygotowaną w domu potrawę świąteczną – tu liczą się wyłącznie walory smakowe – warunek: potrawa nie noże być kupiona
  • za najsmaczniejszy domowy deser – liczą się wyłącznie walory smakowe przy założeniu, że deser wykonany będzie w domu
  • za najlepiej prezentującą się potrawę lub deser – tutaj liczą się walory estetyczne i pomysłowość

KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR

Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie matematycznym Kangur. Zapisy przez internet do 15 grudnia. Najbliższe miejsca, to Naperville i Aurora. Konkurs odbędzie się 19 marca 2020.

WIĘCEJ INFORMACJI W ZAŁĄCZNIKU

POLISH ROMAN CATHOLIC UNION OF AMERICA

Szanowni rodzice!
Serdecznie zapraszamy, aby Państwo  zapoznali się z ofertą PRCUA (Polish Roman Catholic Union of America) –  najstarszą, nieprofitową organizacją polonijną, która dofinansowuje edukację dzieci w zakresie nauki języka polskiego i tańca ludowego.

Przedstawiciele PRCUA będą się z Państwem kontaktować, aby przedstawić m.in.  korzyści członkowskie dla dzieci i młodzieży uczęszczajych do naszej szkoły oraz stypendia naukowe. Każdy rodzic otrzyma darmowy PRCUA certyfikat AD&D na $2,000 ($4,000 na rodzinę) oraz “Kid safety kit.”

• Jeżeli ktoś z Państwa nie życzy sobie kontaktu prosimy zgłosić to dyrekcji szkoły.

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
  3. Dr. Monika Tyszkowski DDS – Smiles Of Lombard
  4. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776