Wiadomości szkolne 11/21/2019

21 List

MIKOŁAJ W DRODZE DO NAPERVILLE…

Wszystkie dzieci wyczekują o tej porze roku na magicznego Dziadka o długiej, siwej brodzie, który pomimo swojego sędziwego wieku o nikim nie zapomina, a jego szczodrość i wielkoduszność jest zaskakująca. Ten magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia udziela się również nam dorosłym.

Nasza coroczna uroczystość Mikołajkowa zapoczątkowana lata temu przez Klub Polski na czele ze Ś.P. burmistrzem naszego miasta George Pradelem zaplanowana jest na sobotę 7-go grudnia.

IMPREZA JEDYNA W SWOIM RODZAJU – DLA CAŁYCH RODZIN – Przyprowadźmy dzieci na spotkanie z Mikołajem.

TYLKO DLA RODZICÓW

Wiadomość z ostatniej chwili – ponoć w tym roku zapowiedział się u nas na imprezie Mikołajkowej – Grinch – w celu zakłócenia nastroju świątecznego.

Kto zna literacki oryginał tej opowieści lub widział poprzednie adaptacje książeczki Dra Seussa, ten wie doskonale, że prolog bożonarodzeniowej sielanki znajdzie przeciwwagę w knowaniach Grincha o lodowatym sercu. Im wyższa choinka, im więcej pod nią prezentów, im głośniej i radośniej śpiewane kolędy, tym więcej żółci w narzekaniach zielonego brzydala.

A może będzie to świetna motywacja do spędzenia czasu z dziećmi i obejrzenia filmu w wersji polskiej – oczywiście w celu szlifowania języka. Po angielsku przecież znają prawie na pamięć.

Mamy nadzieję, że nikogo nie zniechęcimy przed kupnem biletu. Potrzebujemy silnej grupy, aby przekonać Grincha do polubienia Świąt.

KONKURS Z NAGRODAMI PODCZAS MIKOŁAJEK

• za najlepszą / najsmaczniejszą przygotowaną w domu potrawę świąteczną – tu liczą się wyłącznie walory smakowe – warunek: potrawa nie noże być kupiona
  • za najsmaczniejszy domowy deser – liczą się wyłącznie walory smakowe przy założeniu, że deser wykonany będzie w domu
  • za najlepiej prezentującą się potrawę lub deser – tutaj liczą się walory estetyczne i pomysłowość

OPRÓCZ TEGO WIELE ATRAKCJI

• wykonywanie ozdób choinkowych oraz wspólne dekorowanie choinki
  • polski Elvis Presley – Jarek Spychalski
  • grupa amerykańskich kolędników – UWAGA – śpiewających w języku polskim
  • tancerze ze szkoły tańca klasycznego
  • pokazy ludowych tańców w wykonaniu dzieci
  • kiermasz świąteczny
A JAK NASZA CHOINKA BĘDZIE WYGLĄDAĆ ?

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE MIKOŁAJEK

• Kiedy? – w sobotę 7-go grudnia od 5:00 PM do 8:00 PM
  • Gdzie? – w Alive Center 500 West 5th Ave Napreville
  • Bilety – (dorośli: $10, dzieci/młodzież 3-14 lat: $5) w sprzedaży w szkole polskiej podczas zajęć piątkowych w Garden Fresh Market – możliwość nabycia biletów przy drzwiach po wyższej stawce (odpowiednio $12 i $7)
  • każda rodzina proszona jest o przyniesienie półmiska z daniem świątecznym do poczęstowania innych – UWAGA KONKURS Z NAGRODAMI !!!
  • prosimy również o przyniesienie zapakowanego prezentu dla swojego dziecka nie przekraczającego wartości $20
  • więcej szczegółów w Ulotce w Języku Polskim lub w English Flyer