Wiadomości szkolne 11/23/2019

25 List

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

15 listopada odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej. Wszystkie dzieci pięknie się zaprezentowały śpiewając piosenki i mówiąc wierszyki. Po części artystycznej 17 pierwszaków ślubowało być dobrymi uczniami. Pani Dyrektor na znak pasowania, dotknęła każdego ucznia dużym ołówkiem. Dzieci otrzymały dyplomy i słodycze. Wieczór pełen wrażeń zakończył się robieniem godła z bibułki. – wychowawca klasy Katarzyna Nalaskowska

ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI PASOWANIA NADESŁANE PRZEZ RODZICÓW – Serdecznie dziękujemy za zdjęcia mamom: pani Mazur, Sokołowskiej, Kryńskiej i Goleckiej.

ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI PASOWANIA NADESŁANE PRZEZ SZKOLNEGO FOTOGRAFA PAWŁA NOCOŃ

ZDJĘCIA KLASOWE/GRUPOWE BĘDĄ DO NABYCIA W STYCZNIU PO WCZEŚNIEJSZYM UMÓWIENIU SIĘ ZE SZKOLNYM FOTOGRAFEM – Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776

ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA

Drodzy rodzice, przypominamy, że w najbliższy piątek zajęć w naszej szkole nie ma z okazji Święta Dziękczynienia.

Okres Święta Dziękczynienia to okres zadumy nad uczuciem wdzięczności. Bardzo często łapiemy się na tym, że wdzięczność nie stanowi naszej codziennej praktyki. Choć doświadczamy w życiu wielu rzeczy, które są piękne i ważne – nie umiemy za nie dziękować. Nie da się ukryć, że praktykowanie wdzięczności może być nie lada wyzwaniem dla każdego z nas.

Przyjmijcie zatem – Drodzy Rodzice – najserdeczniejsze życzenia świąteczne od dyrekcji i grona pedagogicznego naszej szkoły. Dziękujemy Wam wszystkim za współpracę i zaangażowanie we wspólną pracę nad kształceniem Waszych i Naszych Dzieci. Tylko wspólnymi siłami jesteśmy w stanie osiągnąć sukces.

Bądźmy wdzięczni za trudne chwile; to one pozwalają nam się rozwijać. Bądźmy wdzięczni za swoje ograniczenia, ponieważ one dają nam szansę na poprawę. Bądźmy wdzięczni za wszystkie nowe wyzwania, ponieważ one budują naszą siłę i charakter. Bądźmy wdzięczni za swoje błędy, gdyż to one przekazują nam cenne lekcje.

Happy Thanksgiving!

OPŁATY ZA SZKOŁĘ

Drodzy rodzice, z końcem tego miesiąca upływa ostateczny termin opłaty za szkołę. Aby uniknąć dodatkowej opłaty za grudzień ($25 ok każdego dziecka) prosimy o wysłanie czeka na adres szkoły: PO Box.

KALENDARZ NA GRUDZIEŃ

• 6 – normalne zajęcia w szkole
  • 7 (sobota) – Mikołajki – Alive Center – 5 PM – 8 PM – więcej informacji w BIULETYNIE Z UBIEGŁEGO TYGODNIA – i poniżej
  • 13 – normalne zajęcia w szkole
  • 20 – normalne zajęcia w szkole – Jasełka – Wigilia w szkole – wizyta Mikołaja
  • 27 – nie ma zajęć szkolnych – Święta Bożego Narodzenia

MIKOŁAJKI W NAPERVILLE

Oprócz tego, o czym pisaliśmy w BIULETYNIE Z UBIEGŁEGO TYGODNIA:

• Zachęcamy dzieci do przebrania się bądź pod kolor Świąt Bożego Narodzenia bądź też w jakikolwiek strój świąteczny (np. za Mikołajka, za Mikołajkę, za Grincha, za Elfa, za bałwanka, za renifera, za piernikowego ludzika itp). Konkurs z nagrodami dla najlepszych i najbardziej oryginalnych. Rodziców również zapraszamy do tej zabawy. Ciekawe ilu z nas potrafi się jeszcze dobrze bawić. Jak to mawiał Mark Twain: „Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.” A zatem, dołączmy do dzieci i bawmy się! Najlepszy środek odmładzający!
  • Kochani Tatusiowie, zwracamy się tym razem do Was z prośbą. Poszukujemy Mikołaja na imprezę Mikołajkową ponieważ nasz dotychczasowy Mikołaj chciałby przejść na emeryturę i poszukuje zastępcy, najlepiej ze swoim strojem, ale przyjmiemy na etat każdego chętnego, nawet i bez stroju. Pomożemy mu się ubrać jak będzie trzeba. Może być to wujek, dziadek, sąsiad, dobry znajomy; niekoniecznie mówiący po polsku – przecież wszyscy rozumiemy po angielsku. Dogadamy się! Gwarantujemy odpracowany dyżur i mnóstwo wrażeń! Uwolnijmy zmęczonego Mikołaja!

MIKOŁAJKI W KONSULACIE

JASEŁKA PRZESUNIĘTE NA 17-go STYCZNIA

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
  2. Dr. Monika Tyszkowski DDS – Smiles Of Lombard
  3. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776