RSS

Wiadomości szkolne 1/13/2020

13 Sty

WSPOMNIENIA Z WIGILII

ZDJĘCIA ZE SZKOLNEJ WIGILII

FLAVOR OF POLAND – oglądajmy z naszymi dziećmi – fantastyczny serial kulinarno-turystyczny

Aleksandra August

Flavor of Poland is a culinary-travel television series which is, for the first time in the history of American Public Television, presenting the country of Poland to American TV viewers like they’ve never seen it before!

W minioną sobotę w telewizji WTTW odbyła się premiera pierwszego odcinka „Flavor of Poland”. Serdecznie zachęcamy do oglądania tego 30 minutowego programu promującego Polskę na kanale amerykańskiej telewizji. Prosimy o przekazanie tej informacji Państwa uczniom, rodzicom, znajomym angielskojęzycznym, etc.

W każdą sobotę na kanale WTTW (kanał 11) o godzinie 11 rano przez 13 kolejnych tygodni.

SZCZEGÓŁOWY KALENDARZ NA STYCZEŃ

17 – normalne zajęcia w szkole

 • Jasełka – coroczna uroczystość po-świąteczna tym razem w wykonaniu klasy 4, pod nadzorem wychowawcy Krystyny Sałabaj i katechetki Zofii Kołodziej. Zapraszamy babcie i dziadków. Przerwa na poczęstunek o godzinie 7:30 zapoczątkuje zbiórkę wszystkich uczniów w kafeterii. Początek Jasełek około godziny 8:00 PM.
 • Matura z Historii – uczniom naszym życzymy wszystkiego najlepszego, połamania pióra, optymizmu i dużo wiary we własne siły, ogromu szczęścia i trafienia w wymarzone tematy.

24 – normalne zajęcia w szkole – detale już w kolejnym biuletynie

 • Wywiadówki – zapraszamy rodziców na wywiadówki z wychowawcami i nauczycielami. Tylko wspólna praca daje efekty. Rozkład wywiadówek już za tydzień.

31 – normalne zajęcia w szkole – termin nadsyłania prac plastycznych – informacje o konkursie plastycznym poniżej

TERMIN OPŁAT ZA ROK SZKOLNY 2019/2020 MINĄŁ – DOLICZONA ZOSTAŁA OPŁATA

Drodzy rodzice, wielu z Was nie uiściło jeszcze pełnej opłaty za szkołę. Termin opłaty przesunęliśmy z końca listopada na koniec grudnia. W styczniu doliczyliśmy $25 od każdego dziecka. Prosimy o zgłaszanie się do dyrekcji w celu uregulowania należnej opłaty. W lutym ponownie doliczone zostanie $25 od każdego dziecka. Nie zwlekajmy!

DYŻURY – ZAPISZ SIĘ NA DYŻUR

Drodzy rodzice. Potrzebujemy Waszej pomocy. Potrzebujemy Was na dyżur szkolny. Prosimy zgłaszać się do dyrekcji. Rodziny, które nie odpracują dyżuru w tym roku będą miały podwyższone tuition on $40.

ZDJĘCIA KLASOWE

Prosimy o zgłaszanie się do naszego sponsora Pawła Nocoń w celu zamówienia odbitki zdjęcia klasowego.

Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776

KONKURS PLASTYCZNY JANA MATEJKI

Polska Szkoła im. Jana Matejki w McHenry po raz kolejny organizuje XV Konkurs Plastyczny dla wszystkich uczniów polskich szkół sobotnich.  Tegoroczne tematy to między innymi „Moja ulubiona pora roku”, „Magia kolorów” czy „Zabytki światowego dziedzictwa UNESCO w Polsce” i wiele innych.  Szczegóły oraz pozostałe tematy można znaleźć poniżej w załącznikach:

Tak, jak co roku prosimy o rozpropagowanie naszego konkursu wśród Państwa uczniów, gdyż cel jest szczytny. Podczas uroczystej gali rozdania nagród będziemy licytować wszystkie obrazy. Uzyskane pieniądze przekażemy fundacji You Can Be My Angel  na leczenie Amelki. Amelka ma dopiero trzy i pół roku, mieszka w rodzinie zastępczej w Słupsku i walczy z rakiem.  Jej jedyną szansą jest bardzo kosztowna terapia immunologiczna, której nie pokrywa NFZ.

Dlatego każdy namalowany przez naszych uczniów obraz to krok do wyleczenia małej Amelki.

Prace przyjmujemy do dn. 31 stycznia 2020r., uroczysta gala rozdania nagród i aukcja obrazów odbędzie się 14 marca 2020r. o godz. 10. Wszystkie dzieci dostaną dyplomy i drobne upominki, natomiast laureaci – nagrody.

ZAJĘCIA ODWOŁANE

Chcieliśmy powiadomić, że Dystrykt Szkolny 204 zapowiedział nam, że nie będziemy mogli korzystać że szkoły Scullen w dniu 24-go kwietnia. Zajęcia tego dnia się nie odbędą, są od nas niezależnie odwołane. Pytania i zdarzania prosimy kierować do dyrekcji.

KONKURS MAM TALENT JUŻ W LUTYM

Zapowiadamy, że coroczny konkurs Mam Talent odbędzie się 21-go lutego. Zapowiadamy, że w tym roku uczestnicy będą mogli używać jedynie języka polskiego. Już za tydzień zaczynamy zapisy. Zapraszamy wszystkich chętnych.

KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU

Wstęp na przedstawienie darmowe. Możliwe, że szkoła nasza zorganizuje wyjazd.

APTEKA W SKLEPIE GARDEN FRESH MARKET

Nasz sponsor Garden Fresh Market ogłasza otwarcie apteki z polskimi kosmetykami i lekarstwami. Można nawet zamówić sprowadzenie lekarstwa/kosmetyku na zamówienie. Zapraszamy na zakupy! APTEKA znajduje się w sklepie Garden Fresh Market, obok Customer Service.

DZIECI WYCHOWYWANE PRZEZ EKRAN – musisz przeczytać

Poczekalnia u lekarza. Dwulatek nieruchomo wgapiony w ekran, od 40 minut ogląda dwóch nastolatków, którzy rozpakowują jajka niespodzianki. 

Restauracja. Rodzice, wraz ze znajomymi, pogrążeni w wesołej rozmowie. Obok trójka dzieci, w różnym wieku, przyklejona do agresywnej kreskówki, puszczonej na tablecie.

Samochód. Na tylnym siedzeniu dziesięciolatek i ośmiolatka, pogrążeni w świecie gier. Ze słuchawkami na uszach, żeby za bardzo nie przeszkadzać.

Zakupy. W koszyku, oprócz chleba i mleka, roczne dziecko z telefonem w ręce.

Dom. Cała rodzina je kolację przed telewizorem.

Telefon. Obok poczty, prognozy i wiadomości, trzydzieści aplikacji z grami dla dzieci.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:

 1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
 2. Math Kangaroo
 3. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
 4. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
 5. JG Atelier – Flower Design (773) 289-8514
 6. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 7. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 8. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
 9. Dr. Monika Tyszkowski DDS – Smiles Of Lombard
 10. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 13 stycznia, 2020 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: