RSS

Wiadomości szkolne 2/10/2020

13 Lu

STUDNIÓWKA – WSPOMNIENIA

Maturzyści szkół polonijnych z aglomeracji Chicago spotykają się na balu studniówkowym organizowanym przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce. W tym roku współorganizatorem Studniówki 2020 była Polska Szkoła Katolicka im. Św. Ferdynanda w Chicago. W wydarzeniu tym biorą udział przedstawiciele wielu polonijnych organizacji z Konsulem RP na czele.

Uroczystość odbyła się w dniu 25 stycznia w Sali bankietowej Drury Lane w Oakbrook Terrace, wzięło w niej udział 537 maturzystów z 40 polonijnych szkół. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów klasy maturalnej oraz szkolna delegacja. Podczas balu losowane są stypendia w wysokości $1000 dla najlepszych uczniów typowanych przez poszczególne szkoły. W Polskiej Szkole im. Heleny Modrzejewskiej najlepszą uczennicą została Sabina Szczepanik.

Maturzyści 2020 to: Julia Gryszowka, Ada Kazun, Anna Sokolowski, Nicole Straczynski, Sabina Szczepanik, Gabriel Stanislawski, Emily Zamarski.

Wychowawca, Agata Kopacka

ZALEGŁE OPŁATY

Drodzy rodzice, wielu z Was nie uiściło jeszcze pełnej opłaty za szkołę. Termin opłaty przesunęliśmy z końca listopada na koniec grudnia. W lutym doliczyliśmy kolejne $25 od każdego dziecka. Prosimy o zgłaszanie się do dyrekcji w celu uregulowania należności. Nie zwlekajmy!

DYŻURY SZKOLNE

Drodzy rodzice. Potrzebujemy Waszej pomocy. Potrzebujemy Was na dyżur szkolny. Prosimy zgłaszać się do dyrekcji. Rodziny, które nie odpracują dyżuru w tym roku będą miały podwyższone czesne o $40.

KONKURS MŁODYCH TALENTÓW

Koniecznie pobierz kartę rejestracyjną poniżej i zapisz swoje dziecko do Konkursu Młodych Talentów.

 • Ostateczny termin zapisu do Konkursu Talentów i termin oddania podkładu muzycznego mija w najbliższy piątek 14-go lutego
 • Konkurs odbędzie się 21-go lutego tylko pod warunkiem, że będziemy mieć przynajmniej 10-ro uczestników
 • Więcej informacji na KARCIE REJESTRACYJNEJ

LEGITYMACJE SZKOLNE DLA UCZNIÓW i NAUCZYCIELI

Drodzy rodzice / nauczyciele. Zachęcamy do zainteresowania się wyrobieniem legitymacji szkolnej. Informacje poniżej:

POLSKIE LEGITYMACJE SZKOLNE – zaktualizowane wzory wniosków

Konsulat Generalny RP w Chicago uprzejmie informuje, że na stronie internetowej KG RP w Chicago znajdują się do pobrania zaktualizowane wzory wniosków o polskie legitymacje ucznia i nauczyciela.
https://chicago.msz.gov.pl/pl/polonia/legitymacje_szkolne/
Legitymacje wydawane są uczniom szkół polonijnych oraz osobom uczącym się języka polskiego w szkołach amerykańskich, a także nauczycielom tych szkół.
Legitymacje uprawniają do skorzystania z ulgowych przejazdów transportem publicznym w Polsce oraz wstępu do polskich muzeów i parków narodowych na takich zasadach jak uczniowie i nauczyciele szkół w Polsce. Wnioski można składać i odbierać legitymacje za pośrednictwem szkół lub indywidualnie w konsulacie.
Na formularzu wniosku należy uzyskać potwierdzenie dyrekcji szkoły o pobierania nauki. Potwierdzenie pobierania nauki może być również na odrębnym dokumencie. Potwierdzeniem może być również świadectwo szkolne w przypadku składnia wniosku po zakończeniu roku szkolonego. Legitymacje są ważne na rok szkolny do dnia 30 września. Wnioski o przedłużenie ważności na kolejny rok szkolny składane są na takich samych zasadach jak wnioski o wydanie legitymacji (ten sam formularz wniosku). Przy przedłużeniu ważności legitymacji na kolejny rok szkolny należy przedłożyć konsulowi wydaną wcześniej legitymację.
W przypadku zgubienia, zniszczenia w sposób utrudniający lub uniemożliwiający odczytanie albo jeśli zmianie ulegną dane posiadacza legitymacji należy zgłosić pisemnie taki fakt konsulowi.
Legitymację może otrzymać każdy uczeń nie dłużej niż do ukończenia 18 roku życia.
Legitymacja nie zawiera zdjęcia i jest ważna z innym dokumentem potwierdzającym tożsamość (paszport, dowód osobisty).
Warunkiem przyznawania legitymacji jest aktualna rejestracja szkoły w bazie danych Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą http://www.polska-szkola.pl
Szkoły są zobligowane do corocznej aktualizacji danych do dnia 30 września.

UWAGI  dot. wniosków o wydanie lub przedłużenie legitymacji:
– wnioski powinny być wypełnione czytelnie, drukowanymi literami;
– na wniosku powinno być zakreślone odpowiednio czy dotyczy on wydania legitymacji, czy jej przedłużenia;
– należy upewnić się, czy legitymacja była już wydana w poprzednim roku szkolnym;
– data urodzenia powinna być zapisana wg polskich zasad pisowni daty, wraz z podaniem miesiąca słownie;
– potwierdzenia nauki powinno być opatrzone pieczęcią oraz podpisem dyrektora/prezesa szkoły;
– we wniosku należy wpisywać obywatelstwo, zgodne ze stanem faktycznym.
– brzmienie imienia i nazwiska imion powinno być zgodne z dokumentem tożsamości, którym osoba będzie posługiwała się w czasie pobytu w Polsce.
SKŁADANIE WNIOSKÓW:
Wnioski mogą być składane do konsulatu przez szkoły lub osoby zainteresowane osobiście lub korespondencyjnie z zaznaczeniem tel. kontaktowego.
ODBIÓR LEGITYMACJI:
Legitymacje odbierane są osobiście w konsulacie przez uprawnionych przedstawicieli szkoły oraz przez rodziców i uprawnionych opiekunów uczniów, a także przez osoby upoważnione do tej czynności na piśmie.
Czas oczekiwania na legitymację wynosi do 30 dni
 od dnia złożenia wniosku.

Potrzebne dokumenty:

Mamy chętną mamę, która pojedzie do Chicago odebrać wszystkie legitymacje.

POSZUKUJEMY NAUCZYCIELI

Drodzy rodzice. Prosimy o rozpylenie tej wiadomości. Poszukujemy nauczyciela geografii i nauczania początkowego, którzy mogliby podjąć pracę w naszej szkole od przyszłego roku szkolnego. Dziękujemy.

ZABAWA WALENTYNKOWA

OGLĄDACIE „FLAVOR OF POLAND” ZE SWOIMI DZIEĆMI – ZACHĘCAMY

WSPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:

 1. Garden Fresh Market – SPONSOR PĄCZKÓW, KANAPEK, SŁODYCZY DLA UCZNIÓW – DZIĘKUJEMY ZA COTYGODNIOWE DONACJE! JESTEŚCIE WIELCY!
 2. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 3. Jolanta Kołacz – Coldwell Banker Realtor/Broker
 4. Dr. Edyta Strączyński – Family Medicine
 5. Dr. Monika Tyszkowski DDS – Smiles Of Lombard
 6. Photomadox – Paweł Nocoń Photographer (773) 663-1776
 7. Math Kangaroo
 8. Biovita Green Pharmacy
 9. European Living – NOWY POLSKI SKLEP W NAPERVILLE – polskie kożuchy i kurtki, kapcie wełniane, czapki, biżuteria firmy Kruk, kołdry z Polski, itp – (630) 364-6381 – 124 South Webster St.
 10. Prywatny sponsor – Dorota i Thaddeus Knaga
 11. Maria Bochenek – B&W Baird and Warner Realtor
 12. JG Atelier – Flower Design (773) 289-8514
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 13 lutego, 2020 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: