Pytania odnośnie rejestracji

13 Lip

Napływają liczne pytania od rodziców dotyczące rejestracji na rok szkolny 2020/2021. Poniżej publikujemy otrzymane pytania wraz z odpowiedziami.

Prosimy o dodatkowe pytania lub komentarze poniżej, pod wpisem – w miejscu „Dodaj komentarz”.

Pytanie 1 – Czy wiadomo już czy Polska Szkoła w Naperville będzie otwarta we wrześniu?

Odpowiedź 1 – Wciąż czekamy na decyzję gubernatora i dystryktu. Po pierwsze szkoła publiczna musi mieć zgodę gubernatora na wznowienie edukacji. Po drugie my musimy mieć pozwolenie na wynajem budynku szkolnego. Będziemy państwa o wszelkich nowościach powiadamiać. Prosimy o komentarz poniżej jeśli macie państwo potwierdzenie, że szkoła w Waszym dystrykcie będzie otwarta.

Pytanie 2 – Czy powinniśmy zarejestrować nasze dziecko do polskiej szkoły teraz czy możemy poczekać do rozpoczęcia szkoły jak już będzie wiadomo czy szkoła będzie otwarta?

Odpowiedź 2 – Gorąco zachęcamy do zarejestrowania dziecka teraz gdyż musimy wiedzieć ilu nauczycieli będziemy potrzebować; zatrudnienie nauczyciela we wrześniu jest praktycznie niemożliwe.

Pytanie 3 – Czy muszę uiścić wstępną opłatę teraz (do 15-go lipca) czy mogę poczekać do pierwszego dnia szkoły?

Odpowiedź 3 – Opłata może być uiszczona pierwszego dnia szkoły. Bardzo prosimy jednak o wypełnienie rejestracji on-line.

Pytanie 4 – Co się stanie z moim depozytem?

Odpowiedź 4 – Rodzice, którzy wpłacili już bądź planują podczas wakacji wpłacić wstępne $100 od dziecka mogą być pewni, że pieniążki zostaną im zwrócone w przypadku gdyby szkoła nie mogła się otworzyć.

Pytanie 5 – Czy doliczona mi będzie opłata za późną rejestrację jeśli wypełnię rejestrację (do 15-go lipca) a nie uiszczę wstępnej opłaty aż do pierwszego dnia szkoły?

Odpowiedź 5 – Absolutnie nie. Zależy nam na wypełnionej rejestracji w terminie. Przypominamy, że aby uniknąć dodatkowej opłaty należy spełnić dwa warunki:

• wypełnić formularz rejestracyjny w terminie do 15-go lipca
  • uiścić wstępną opłatę w terminie nie późniejszym jak pierwszy dzień szkoły

Prosimy o komentarze i dodatkowe pytania poniżej. Chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości.

5 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 13 lipca, 2020 w Uncategorized

5 responses to “Pytania odnośnie rejestracji

1. Gabriela

13 lipca, 2020 at 10:31 pm

Czy maski beda wymagane?

• Polska Szkola Naperville

17 lipca, 2020 at 6:00 pm

Niestety nie mamy jeszcze potwierdzenia w sprawie masek.

2. Ewa Kokosza

16 lipca, 2020 at 5:32 pm

Scullen bedzie otwarta, dzieci podzielone na 2 grupy beda chodzic po 2 dni w tygodniu, aby nie bylo tloku. „to meet the requirements released June 23, 2020 by the Illinois Department of Public Health and the Illinois State Board of Education”. Pisza ze wroca do normalnosci jak stan pozwoli. Ewa Kokosza

• Polska Szkola Naperville

17 lipca, 2020 at 6:00 pm

Dziękujemy za informację.

3. Polska Szkola Naperville

17 lipca, 2020 at 5:56 pm

Dzisiaj dostałam pytanie od rodzica: Czy powinniśmy zamówić książki na nowy rok szkolny? Jeśli tak, to jak? – Drodzy rodzice, na razie wstrzymujemy się z zamawianiem podręczników. Jak już sytuacją się wyklaruje, będziemy Was na łamach naszego biuletynu informować.

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s