Matura z języka polskiego i rozdanie dyplomów

23 Paźdź

W dniach 18-19 września 2020 roku w Polskiej Szkole im. Heleny Modrzjewskiej siedmiu wspaniałych maturzystów przystąpiło do egzaminu dojrzałości z języka polskiego.  Matura składała się z części pisemnej oraz części ustnej. Test egzaminu został opracowany przez wychowawczynię klasy Agatę Kopacką i odpowiadał on poziomowi B2 biegłości językowej. Ze względu na panującą pandemię została wykorzystana metoda „zdalnego  nauczania.” Uczniowie klasy maturalnej: Julia Gryszowka, Adriana Kazun, Anna Sokolowski, Gabriel Stanislawski, Nicole Straczynski, Sabina Szczepanik, Emilia Zamarski. Wspaniała „Siódemka” maturzystów na zawsze pozostanie w mojej pamięci jako grupa młodych, inteligentych i współczesnych przedstawiecieli Polonii amerykańskiej.

Agata Kopacka