RSS

„Co otrzymałam od Boga i ludzi” – Joanna Sokołowska-Gwizdka

Co otrzymalam od Boga i ludzi

Książka „Co otrzymałam od Boga i Ludzi” opowiada o najsłynniejszej aktorce amerykańskiej swoich czasów, Helenie Modrzejewskiej (1840-1909), która dzięki wielkiemu talentowi i wybitnym kreacjom aktorskim rozpropagowała sztuki Szekspira na amerykańskim kontynencie.

Modrzejewska występowała zarówno w wielkich salach teatralnych (wielokrotnie w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, gdzie zakończyła swoją karierę aktorską), jak i w małych teatrzykach, docierając w najdalsze zakątki USA i Kanady. Rozpisywały się na jej temat gazety. Jak była znaną i popularną świadczyć może moda na nazywanie jej imieniem różnego rodzaju produktów – porcelany, czekoladek, kosmetyków.

Książka nie tylko przybliża losy Modrzejewskiej, jej wybory i decyzje, ale pokazuje też jak dwie sfery życia aktorki – świat realny i świat teatru wzajemnie się przenikały.

Mimo, że książkę można przeczytać przez dwa wieczory, zostawia ona w czytelniku obraz nieprzeciętnej osoby i wybitnej Amerykanki – emigrantki, na tle epoki.

https://www.facebook.com/pages/Helena-Modjeska-Book/175223839184853

http://www.modjeskabook.com/

Szkoła nasza zaprosiła panią Joannę Sokołowską-Gwizdkę, autorkę biograficznej książki o naszej patronce, Helenie Modrzejewskiej, na spotkanie autorskie z uczniami i wychowawcami chicagowskich szkół polonijnych.

Konsulat Generalny RP w Chicago objął patronatem honorowym to spotkanie.

PATRONAT KONSULATU ADRES POTWIERDZONY

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę z autografem. Niestety liczba miejsc jest ograniczona.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: