„Kiedy Bóg odwrócił wzrok” Wiesław Adamczyk

POLECAM ŚWIETNĄ LEKTURĘ. SZKOŁA BĘDZIE ROZPROWADZAĆ KSIĄŻKĘ PANA WIESŁAWA ADAMCZYKA PT. ‚KIEDY BÓG ODWRÓCIŁ WZROK’. PONIEWAŻ PAN WIESŁAW MIESZKA W OKOLICY CHICAGO I JEST ZE MNĄ ZAPRZYJAŹNIONY, BĘDZIE MOŻNA ZAMÓWIĆ KSIĄŻKĘ Z AUTOGRAFEM.

Wieslaw Adamczyk

Autor był małym chłopcem, gdy w maju 1940 roku wraz z matką i rodzeństwem deportowano go na sowiecką Syberię. Jego ojciec, oficer Wojska Polskiego, wzięty do niewoli przez Armię Czerwoną, zginął jako jedna z tysięcy ofiar zbrodni katyńskiej. Rozdzielenie rodziny i wysiedlenie zapoczątkowało dziesięcioletnią tułaczkę. Skrajnie trudne warunki życia w Kazachstanie, głód, karkołomna ucieczka z ZSRR, śmierć matki, obozy dla uchodźców, rodziny zastępcze – tę drogę, tak jak Autor, przeszło tysiące Polaków. W pasjonujących wspomnieniach Wiesław Adamczyk oddaje głos ofiarom sowieckiego barbarzyństwa. Bezkompromisowa, przejmująca opowieść jest zapisem utraty dziecięcej niewinności i zmagań z rozpaczą, przez które przechodził mały chłopiec. W opracowaniach dotyczących II wojny światowej często przemilcza się tę mroczną kartę europejskiej historii, pozostającą w cieniu Holokaustu. Wydarzenia na niej zapisane wciąż jeszcze czekają, by w pełni oddać im historyczną sprawiedliwość. „Znam wiele opisów syberyjskiej odysei oraz innych zapomnianych wojennych dziejów. Żaden jednak nie jest bardziej pouczający, wzruszający i piękniej napisany niż Kiedy Bóg odwrócił wzrok”. z Przedmowy Normana Daviesa Wiesław Adamczyk mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jest emerytowanym chemikiem oraz doradcą podatkowym. A także uznanym sportowym brydżystą.

Źródło powyższego opisu

when god looked the other wayKSIĄŻKA WYSZŁA W JĘZYKU ANGIELSKIM (When God Looked the Other Way) I ZOSTAŁA PRZETŁUMACZONA NA JĘZYK POLSKI (Kiedy Bóg Odwrocil Wzrok). OCZYWIŚCIE ANGIELSKA WERSJA JEST RÓWNIEŻ DOSTĘPNA. TYTUŁ ORYGINAŁU ‚WHEN GOD LOOKED THE OTHER WAY’. ZACHĘCAM DO ZAKUPIENIA. NAPRAWDĘ WARTO. JUŻ WKRÓTCE KSIĄŻKA DOTRZE DO SZKOŁY, GDZIE BĘDZIE MOŻNA JĄ OBEJRZEĆ I ZAKUPIĆ.

• Wes Adamczyk

Książkę można zamówić u dyrekcji. Pomyślmy już dzisiaj o prezencie pod choinkę. Książkę w wersji polskiej zamawiamy z Polski, a czas oczekiwania na nią jest około półtora miesiąca. Zachęcamy do świetnej lektury na długie jesienno-zimowe wieczory. Pan Adamczyk obiecał naszej szkole książki z autografem. Jedyna okazja!

Moderator, Joanna Miezin

Przejmująca opowieść oddająca głos ofiarom sowieckiego barbarzyństwa

3 responses to “„Kiedy Bóg odwrócił wzrok” Wiesław Adamczyk

1. Barbara Jaroszewska

Maj 31, 2016 at 2:56 am

Przeczytałam wiele książek z „Kresów”- ale książka Pana Wiesława Adamczyka „Kiedy Bóg odwrócił wzrok” – jest najpiękniej napisana, wzruszająca – płakałam czytając – chociaż sama z rodziną przeżyłam koszmar wojny – wygnanie na poniewierkę z domu rodzinnego w Stanisławowie gdzie się urodziłam tuż przed wojną. – Dziś mieszkam w Belgii. – Spisałam też wspomnienia, przede wszystkim rodziców, już dziś nie żyjących – mojego Ojca, który przeżył 5 lat Sybiru. – Może te moje wspomnienia znajdą się kiedyś w postaci książki, ale nie tak pięknie, tak wzruszająco i przejmująco spisane jak w książce „Kiedy Bóg odwrócił wzrok”.- Pytanie do komentarza – czy jest możliwość zdobycia adresu e-mailowego do Pana Wiesława Adamczyka?

• Polska Szkola Naperville

Czerwiec 24, 2016 at 12:52 pm

Witamy Pani Barbaro,
      Skontaktuje się z panem Adamczykiem. Jestem pewna, że chętnie do pani napisze. Pozdrawiamy z Naperville.
      Joanna

2. Barbara Jaroszewska

Czerwiec 25, 2016 at 2:56 am

Dziękuję za odpowiedź Pani Joanno i czekam z cierpliwością wielką – będę zaszczycona otrzymując kilka słów od Pana Wiesława Adamczyka.
    Z serdecznymi pozdrowieniami z Bruxelli
    Barbara Jaroszewska