RSS

Linki

przydatne linki

Dobra Polska Szkoła

Polska Misja Katolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard

Polonijne szkoły w Chicago i okolicach

Polecamy Książkę Roku 2010

Konkurs matematyczny Kangur – Math Kangaroo

Studio Teatralne Modjeska na Facebook

Wolne Lektury – materiały cyfrowe – książki i reprodukcje dzieł sztuki dostępnych online oraz w formatach mobilnych

Logopedyczny serwis dla rodziców i nauczycieli dzieci dwujęzycznych

Bilingual Kids Rock

Na stronie internetowej :http://www.archchicago.org/StrategicPastoralPlan/StrongCatholicParents/videos.aspx znajdziecie Państwo krótki film po polsku reklamujący stronę internetową http://www.catholicparentschicago.org/. Tutaj, zarówno rodzice jak i katecheci, znajdą pomocne materiały przy wychowywaniu dzieci i młodzieży w wierze katolickiej.  Aby otrzymywać materiały przygotowujące do sakramentów należy zarejestrować się na stronie: http://www.archchicago.org/StrategicPastoralPlan/StrongCatholicParents/resources.aspx. Pomoce dostępne są w języku polskim.

KhanAcademy – https://pl-pl.khanacademy.org/ – polecony przez Konrada ZielińskiegoVice Consul Chicago

  • Państwa uwadze polecam portal edukacyjny po polsku: KhanAcademy. Zawiera on interaktywne ćwiczenia z matematyki, rozbudowany moduł diagnostyczny dla nauczyciela (Learning Analytics) oraz zasoby motywujące i pomagające organizować pracę uczniom oraz około 1700 filmów z matematyki, fizyki, biologii, chemii, robotyki, ekonomii oraz ochrony zdrowia. Filmy dostępne są również na kanale KhanAcademyPolski na YouTube. Sądzimy, że portal KhanAcademy może pomóc dzieciom przygotowującym się do studiów w języku polskim. Prosimy o rozważenie możliwości przekazania informacji o portalu wszystkim tym, którzy chcą uczyć się po polsku, na przykład z myślą o studiach w naszym kraju. Konrad Zieliński Vice Consul

“Polska Inspiruje” – multimedialna aplikacja edukacyjna dla polskich dzieci mieszkających za granicą

Książka o Żołnierzach Wyklętych za darmo! – źródło: http://www.nowastrategia.org.pl/ksiazka-o-zolnierzach-wykletych-za-darmo/

  • 1 marca 2015 r. po raz piąty będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W całej Polsce, a także zagranicą zorganizowane zostaną wydarzenia, których celem będzie oddanie hołdu niezłomnym bohaterom antykomunistycznego podziemia. Z tej okazji Ogólnopolski Społeczny Komitet Upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych przygotował książkę w formacie PDF, którą można za darmo pobrać, a następnie wydrukować.
  • Prace związane z książką Dla Niepodległej. Żołnierze Wyklęci 1944–1963 były prowadzone społecznie. Treść książki tworzy 40 artykułów, które zebrał zespół redaktorski pod przewodnictwem Dariusza Piotra Kucharskiego i Rafała Sierchuły. Wśród autorów książki znaleźli się znawcy tematyki podziemia antykomunistycznego, m. in.: Leszek Żebrowski, Tadeusz Płużański czy też dr Agnieszka Łuczak.
  • Cel książki jest jeden, promocja bohaterstwa żołnierzy walczących o wolną Polskę z drugim – sowieckim okupantem. Publikacja ma służyć jako pomoc edukacyjna w przywracaniu Niezłomnych do społecznej świadomości, którzy za swoją działalność patriotyczną byli mordowani, katowani, a przede wszystkim zostali przez komunistów wyklęci z naszej historii.
  • Autorzy wyrażają zgodę na jej rozpowszechnianie w dowolnym nakładzie podczas tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i później, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: