Pytania i odpowiedzi

Na tej stronie znajdziecie Państwo odpowiedzi na często zadawane pytania odnośnie szkoły.

Pytanie: Kiedy rozpoczyna się rok szkolny?
Odpowiedź: Rok szkolny trwa od początku września do drugiej połowy maja następnego roku kalendarzowego. Dokładne informacje podawane są na bieżąco w biuletynie na szkolnej stronie internetowej.

P: Gdzie mieści się szkoła?
O: Szkoła mieści się w budynku Scullen Middle School in Naperville pod adresem 2815 Mistflower Lane, Naperville, IL 60564-4913

Wszelką korespondencję prosimy kierować na adres: Polish School in Naperville P.O. Box 9565, Naperville, Il 60567-9565

P: W jakich godzinach odbywają się lekcje?
O: Zajęcia szkolne odbywają się wyłącznie w piątek od 5:30-8:30 PM (dla klas od przedszkola do liceum).

5:30-6:15 – pierwsza lekcja

6:15-7:00 – druga lekcja

7:00-7:45 – trzecia lekcja

7:45-8:30 – czwarta lekcja

P: Czy oferowana jest religia?
O: Lekcje religii oferowane są we wszystkich klasach od klasy 1-8.

P: Jakie są opłaty za szkołę?
O: Opłaty za cały rok szkolny są następujące:

– za jedno dziecko $400,

– za dwoje dzieci $750,

– za troje lub więcej dzieci $1050.

Powyższe opłaty obowiązują na okres całego roku szkolnego. Opłata za szkołę powinna być uiszczona do końca roku kalendarzowego, czyli 3 miesiące po rozpoczęciu roku szkolnego (do końca grudnia).

P: Kiedy można zakupić podręczniki?
O: Sprzedaż podręczników rozpoczyna się jeszcze w kwietniu przy zapisach do szkoły. Zamawiając podręczniki przed wakacjami gwarantujemy dzieciom odbiór całych kompletów podręczników pierwszego dnia szkoły.

P: Jak i kiedy można zapisać dziecko do szkoły?
O: Karty rejestracyjne dostępne są w szkole w ciągu roku szkolnego, lub na szkolnej stronie internetowej na stronie “Dokumenty”. Po pobraniu i wydrukowaniu karty rejestracyjnej należny ją wypełnić i wysłać z opłatą rejestracyjną w wysokości $100 na podany na karcie adres.

P: Ile lat powinno mieć dziecko, aby przyjęte było do przedszkola/szkoły?
O: Podajemy dane na rok szkolny 2014/2015:

PRZEDE WSZYSTKIM DZIECKO NIE MOŻE MIEĆ JUŻ PIELUSZKI.

– grupa trzylatków – ur. IX.2011-VIII.2012

– grupa czterolatków – ur. IX.2010-VIII.2011

– grupa pięciolatków – ur. IX.2009-VIII.2010

– klasa „0” – ur. IX.2008-VIII.2009

– o decyzji przyjęcia do starszej klasy dziecka decydować będzie nie metryka a umiejętność posługiwania się językiem polskim. Dziecko nie posiadające świadectwa z innej szkoły polskiej będzie musiało przejść egzamin kwalifikujący je do danej klasy.