Warunki rejestracji

ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2017/2018 – nowe warunki rejestracji

FORMULARZ

W tym roku rejestracji dokonujemy wyłącznie drogą elektroniczną. Formularz rejestracyjny znajduje się TUTAJ.

OPŁATA REJESTRACYJNA – DO DWÓCH TYGODNI PO WYPEŁNIENIU FORMULARZA

Wypełnienie formularza to tylko pierwszy krok do dokonania rejestracji. Zaznaczamy, że przy rejestracji konieczna jest opłata rejestracyjna wynosząca $100 od każdego dziecka. Bez opłaty rejestracja nie jest ważna i nie gwarantuje dziecku miejsca w klasie.

ADRES, NA KTÓRY MOŻNA WYSŁAĆ OPŁATĘ

Opłatę rejestracyjną należy wysłać na skrzynkę pocztową szkoły: Polska Szkoła Naperville P.O. Box 9565, Naperville IL 60567-9565.

POTRZEBNY PODPIS RODZICA

Oprócz formularza i opłaty rejestracyjnej każda rodzina będzie poproszona o podpisanie regulaminu szkolnego nie później niż pierwszego dnia szkoły.

$20 – 30-go czerwca:

Termin rejestracji mija 30 czerwca. Po tym terminie do opłaty za szkołę dodana będzie tzw. opłata za późną rejestrację w wysokości $20 od każdego dziecka. Aby uniknąć tej opłaty zachęcamy do jak najszybszego zarejestrowania dzieci. Wprowadzamy tę zmianę w celu uniknięcia problemów, z którymi borykamy się każdego roku (aż do września nie wiemy, które klasy zostaną utworzone, ile wynająć sal, ilu zatrudnić nauczycieli, ile podręczników zamówić, itd.)

$20 – 30-go listopada:

Przy rejestracji należy uiścić opłatę rejestracyjną w wysokości $100 od każdego dziecka. Jest to opłata bezzwrotna. Termin opłaty za szkołę (całość czesnego) mija 31 listopada. Rodziny, które nie wywiążą się z z tego obowiązku finansowego w terminie będą niestety musiały być obciążone karą za zwłokę w wysokości $20 od każdego dziecka. Prosimy o uiszczanie opłat za szkołę w terminie aby uniknąć niepotrzebnych dodatkowych opłat. Ponadto, dzieci, których rodzice nie zapłacą należnej sumy do końca roku, nie będą mogły otrzymać świadectwa.

Spłaty na raty:

Rodziny w trudnej sytuacji finansowej, które nie mogą dokonać całości opłat w terminie, w celu uniknięcia kary za zwłokę powinny zwrócić się z prośbą o przedłużenie terminu spłaty do dyrekcji nie później jak do 30 listopada. Rozumiemy, że niektóre rodziny mogą mieć problemy finansowe i chcielibyśmy tym rodzinom pomóc rozłożyć spłatę na raty.

Gotówka lub Money Order:

Rodziny, które nie uregulowały należnych opłat za szkołę będą mogły zarejestrować dziecko na kolejny rok szkolny tylko pod warunkiem, że spłacą resztę długu za miniony rok oraz zapłacą całość czesnego za następny rok jedynie w formie gotówki lub money order.

Prosimy o spłaty w terminie:

Szkoła nasza utrzymuje się jedynie z opłat za szkołę. Nie mamy dotacji ze stanu czy ambasady. Nie mamy więc dodatkowych źródeł. Jeśli Państwo nie płacicie w terminie, szkoła nie ma pieniędzy na opłatę za wynajem budynku ani wypłatę dla nauczycieli. Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji ekonomicznej, dlatego nie podnosimy czesnego i dajemy tym rodzinom, które nie są w stanie uiścić opłaty w terminie do końca roku kalendarzowego, możliwość rozłożenia należnej opłaty na raty.

$40 – dyżur:

Każda rodzina rejestrująca dziecko do naszej szkoły ma obowiązek odpracowania dyżuru szkolnego raz w roku. Dyżur jest konieczny ze względu na bezpieczeństwo naszych uczniów. Rodziny, które nie odpracują dyżuru szkolnego będą miały podwyższoną opłatę czesnego za szkołę ‚tuition’ w następnym roku szkolnym o $40.00 od rodziny.
W szkole dostępna jest lista dyżurów. Zachęcamy do wybrania sobie wygodnego terminu i zgłoszenia się na dyżur. Lista dyżurnych uaktualniana będzie w dziale „Dyżury”.

Facebook photo

Google+ photo